İleri Teknoloji Diz Eklemleri

3R90 / 3R92: Yüksek güvenlik için diz eklemi sürtünme freni kullanılmıştır. Doğal adım paterniHareketlilik seviyesi 1-2 için 3R90 ve seviye 2-3 için 3R92 Friksiyon brake diz ekleminin özelliği salınım fazında bilinçli kalça kaldırmayı yapmadan başlayabilmesidir. Salınım fazı iki eklem yapısında farklıdır. 3R90 salınım fazı için ekstansiyon destekli yay sistemi kullanır. 3R92 havalı silindir sistemi alt ekstremiteyi yürüme hızına göre kontrol etmektedir. Böylece 3R92 daha aktif kişilerde (hareketlilik seviyesi 2 ve 3), 3R90 ise hareketlilik seviyesi 1 ve 2 olan kişilerde uygundur. Şeklini değiştirebilen örtüler sadece eklem ve köpük değil elbiselerinizide korur.

3R60: Güvenli, konforlu, doğal ve sağlıklı yürümek için 3R60 EBS diz eklemi kullanabilirsiniz. Doğal adım paternini incelediğimizde diz eklemi topuğun yere teması sırasında 15 derece fleksiyonda kalır. Buda topuğun yere yumuşak ve güvenle temas etmesini sağlar. 3R60 da bu prensiple çalışıyor. Düz olmayan yüzeylerdede kullanım imkanı verir. Fizyolojik adımlama sayesinde omurga, kalça ve güdükte rahatlar. Eklem üzerine olan yıpranmalar en aza iner. EBS sistem avantajı uzun yürüyüşlerde fark edilir. Güvenli, konforlu, doğal adımlama için ergonomik dengeli basma sağlar (EBS). Çok akslı yapı sayesinde yüzey toleransı iyidir. Farklı yürüme hızı imkanı verir. Hareketlilik seviyesi 2 ve 3 için tavsiye edilir. 3R60 daha küçük ve daha hafiftir (845 gr). 2005 tarihinde diz eklemi reddot dizayn ödülünü almıştır. Eklem için dört tane moduler adaptor vardır böylece tüm amputasyon seviyelerinde kullanılabilir.

3R106: Arabaya binmek, bisiklet sürmek gibi pek çok aktiviteyi 3R106 ile kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda güvenlidir. Moduler diz eklemi 3R106 hafiftir ve 170 dereceye kadar fleksiyona gelir. Böylece rahatça oturabilir veya çocuklar ile oynayabilmek için yere diz çökebilirsiniz. Güvenlidir. Dinlenme sırasında aniden kontrolsüz eklemde bükülme olmaz. Yürüme sırasında salınım yapabildiği için yüzey düzensizliği sorun olmaz. Yürürken protezinize odaklanmak zorunda kalmazsınız. Farklı hızlarda yürüme imkanı verir. Salınım fazını kolayca başlatabilirsiniz. Yürürken diz yavaş olarak ekstansiyona geldiği için az enerjiyle doğal görünümlü yürüyüş yaparsınız. Eklem dört modüler baglantısı vardır böylece farklı amputasyon uzunluklarında kullanılabilir. Yüksek güvenlik düzeyi Farklı yürüme hızı Büyük fleksiyon açısı Hafif
Hareketlilik seviyesi 2 ve 3 için uygundur.

3R80: Tek akslı modüler diz eklemi 3R80 ile merdiven inmek, eğimli ve engebeli alanlarda güvenli ve konforlu yürümeyi sağlar. Dinamik yumuşak yürüme paterni sağlar. Hareketlilik seviye 3 ve 4 için uygundur. 3R80 stans fazında yüksek güvenlik sağlar. Protez topuk vuruşu yaptığında hidrolik güvenlik sayesinde aniden dizde bükülme olmasını engeller. Hidrolik güvenlik sistemi sadece 3R80 de vardır. Hem stans hemde salınım fazı bu sistem sayesinde kontrol edilir. Proteze verilen yük kaldırıldığında diz eklemi hemen salınım fazı konumunu alır. Hızınıza otomatik adaptasyon sağlar. 3R80 vücud ağırlığı 100 kg a kadar uygundur. Biz 3R80=1 75 kğ dan hafif transfemoral amputelerde kullanılmak amaclı daha küçük ve daha hafif olarak geliştirdik.

3R95 / 3R95=1: Küçük, hafif ve dinamik. Eğer sportif aktivitelerde bulunmak aynı zamanda güvenlikten ödün vermek istemiyorsanız 3R95 hafif diz eklemi sizin için idealdir. İdeal yürüme paterni sağlamaya yardımcıdır. Yüksek hızlarda güvenlik sağlar. Hareketlilik seviye 3 ve 4 için uygundur. Küçük, hafif ve dinamik olmak tek akslı 3R95 hafif modüler diz ekleminin karakteristik özelliğidir. 360 gr dır. Yürüyüş sırasında 3R95 otomatik olarak hıza adapte olur.Böylece daha güvenli ve daha doğal adımlama sağlanır. 3R95 in özelliği güçlü minyatür hidrolik sistemidir. Salınım fazında dizin fleksiyonunda ayağın çok geride kalması engellenir ve topuk vuruşunda diz ekstansiyona yumuşak geçiş yapar. Salınım  sırasında diz fleksiyon hızlanır böylece yüksek hızlara adapte olunmuş olur. 3R95 150 kg a kadar olan kişiler, 3R95=1 75 kg dan az kişiler için tasarlanmıştır. 3R95 dinamik protez ayak ile kombine edilirse daha güçlü olur.